aktualności - slajdy

Andrzej Gudzio Prezesem MG LKS w Zelowie
Wybrano nowy Zarząd MG LKS Zelów na lata 2021-2025

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2019/XXIII_oldboy

11 września br. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „KUSY” Łobudzice obchodził Jubileusz 25-lecia założenia klubu sportowego. Pomysłodawcą powstania klubu przy Szkole Podstawowej w Łobudzicach byli Jan Konieczny i Marian Bednarek.

W latach wcześniejszych za nim klub został oficjalnie utworzony uczniowie szkoły trenowali jak i również reprezentowali klub ZKS Włókniarz. 20 sierpnia 1997 roku powołano Komitet Założycielski Klubu. W tym że właśnie roku zapoczątkowano powstanie klubu, uchwalono statut jak i również powołano I Zarząd pod nazwą Uczniowski Ludowy Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Łobudzicach. W pierwszej kadencji zarządu ULKS „KUSY” w Łobudzicach w skład zarządu powołano: Bednarek Marian – prezes, Konieczny Jan – sekretarz, Kazimierczak Monika – skarbnik, w skład zarządu weszli: Szafrańska Janina, Malinowski Sławomir, Krajda Szczepan, Smolny Eugeniusz. Początki działalności klubu były bardzo trudnie. Treningi tenisa stołowego odbywały się na korytarzu szkolnym jak i również w klasach. Brakowało podstawowego sprzętu sportowego… stołów do tenisa stołowego, rakietek, okładzin, piłeczek jak i również stroi. W latach początkowych pomoc finansową klub ULKS „KUSY” Łobudzice pozyskiwał dzięki Urzędu Miejskiego w Zelowie oraz nielicznych sponsorów. Mimo tych trudności klub brał udział w zawodach szczebla powiatowego, wojewódzkiego, Makroregionalnego Centralnego. W latach w którym utworzono Gimnazjum w Łobudzicach i nadaniu szkole imienia Janusza Kusocińskiego klub przyjął nazwę od patrona ULKS „Kusy”. Pojawiły się znaczące sukcesy. Drużyna chłopców wygrała rozgrywki III ligi. Rozegrała dwa mecze barażowe z PKS Białogon Kielce i awansowała do II ligi. Awans w tych meczach drużyna uzyskała w składzie: Jarosław Motylski, Krzysztof Bednarek, Tomasz Bednarek i Andrzej Konieczny. W składzie drugo ligowym startowali również Marcin Maksalon i Sławomir Chrust. W tym samym okresie drużyna kobieca uczestniczyła w sezonie tenisa stołowego w trzeciej lidze. W sezonie 2005/2006 kobieca drużyna ULKS „KUSY” Łobudzice awansowała do drugiej ligi, w składzie drużyny były: Katarzyna Konieczna, Monika Wędzik, Dorota Domagała, Karina Soból.

Oprócz sukcesów w rozgrywkach ligowych zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre wyniki w rozgrywkach indywidualnych w grze pojedynczej, podwójnej jak i również mieszanej zdobywając wiele medali w Mistrzostwach Wojewódzkich organizowanych przez łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego jak i Zrzeszenie LZS.
W roku Jubileuszowym odbyły się wybory nowego Zarządu ULKS „KUSY” Łobudzice. W skład tego zarządu na funkcjach przez najbliższe pięć lat kadencji weszli: Gapik Witold – prezes, Gudzio Andrzej – sekretarz, Sima Aleksandra – członek, jak i również trenerka dyscypliny tenisa stołowego.

Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie serdecznie dziękuje za dotychczasową współpracę jak i również bogatą historię i wytrwałość podczas najtrudniejszego okresu w chwili powstania klubu sportowego. Wasz klub godnie reprezentuję gminę Zelów podczas spotkań ligowych tenisa stołowego, mistrzostw powiatu, województwa jak i również Ogólnopolskich Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.