Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2019/XXIII_oldboy

9 grudnia br. w Szkole Podstawowej w miejscowości Długie koło Koluszek rozegrano drużynowe mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego w tenisie stołowym. Podczas tegorcznych zmagań nie mogło zabraknąć również naszych zawodników, którzy w licznym składzie reprezentowały naszą gminę. Rozgrywki zostały rozegrane systemem pucharowym bez podziału na kategorie wiekowe. W półfinale kobiet po bratobójczej i niezwykle zaciętej walce ULKS "Kusy" Łobudzice ostatecznie pokonały drugą drużynę z LZS Zelów. W finałowej rozgrywce żeńska drużyna z ULKS "Kusy" Łobudzice zmierzyła się z LZS Maków. Spotkanie to było na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny obecnie grają w drugiej lidze gdzie po bardzo emocjonujących grach pojedynczych był remis (2:2). O ostatecznym wyniku zadecydowała gra podwójna w której nasze zawodniczki pokazały klasę zwyciężając 3:0 i w całym spotkaniu z wynikiem 3:2 wygrywając turniej. Zwycięska kobieca drużyna wystąpiła w składzie: Paulina Gapik, Oliwia Zawiasa. Zawodniczki z LZS Zelów (również zespół drugoligowy) po porażce w półfinale ze zwycięzcą turnieju w meczu o 3 miejsce w pięknym stylu 3:1 pokonały reprezentacje LZS Koluszki, skład drużyny LZS Zelów: Zuzanna Martyniak, Klaudia Mituta.

W rywalizacji mężczyzn w początkowej fazie los sprawił, iż oby dwie drużyny LZS Zelów oraz ULKS "Kusy" Łobudzice musiały ze sobą rywalizować. Drużyna LZS Zelów w składzie Krzysztof Saktura, Sebastian Woźniak i Michał Kluka po wyrównanym meczu ostatecznie ulegli ULKS "Kusy" Łobudzice 0:3. W fazie półfinałowej po wygranym meczu ULKS "Kusy" Łobudzice w składzie Tomasz Zajda, Witold Gapik i Wiktor Martyniak zmierzyła się z LZS Koluszki pokonując 3:0 jednocześnie awansując do finału. Finał niestety nie okazał się dla nas szczęśliwy, po mimo wielu prób i wysiłku reprezentacja czwartoligowa ULKS "Kusy" Łobudzice ostatecznie musiała uznać wyższość drużynie LZS Maków 0:3, drużynie która obecnie gra w drugiej lidze.

Reprezentantom Zelowa gratulujemy osiągniętych sukcesów.