Znajdziesz Nas

Prezes Miejsko-Gminnnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie Andrzej Gudzio.

22 maja 2021 r w  Domu Kultury w Zelowie odbyło się zebranie walne sprawozdawczo-wyborcze podczas, którego zostały wybrane nowe władze. Było to spotkanie mające na celu podsumowania ostatniej kadencji, przedstawienie sprawozdania za okres ostatnich kilku lat, udzielono absolutorium poprzedniemu Zarządowi oraz przyjęto program działania na okres nowej kadencji 2021-2025. Przewodniczącym zjazdu wybrano Władysława Błocha, sekretarzem Andrzeja Gudzio. W zjeździe udział wzięło 20 delegatów naszego klubu co stanowiło 71,42% frekwencji - zjazd prawomocny. W zjeździe uczestniczył Wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS w Warszawie, jednocześnie pełniący funkcję Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Marek Mazur.

Wspomniano oraz uczczono zmarłych działaczy Ludowych Zespołów Sportowych, którzy odeszli w minionej kadencji:

- ś.p. Jan Tomczyk magister wychowania fizycznego, współtwórca największych sukcesów w lekkiej atletyce kobiet w historii Zelowa
- ś.p. Bogdan Mrowiński lekarz, specjalista medycyny sportu
- ś.p. Aleksander Kałużny nauczyciel, magister matematyki, sędzia szachowy - warcabowy, organizator zawodów szachowych, animator szachów na terenie miasta i gminy Zelów
- ś.p. Szczepan Krajda działacz sportowy, Wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS, Wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie, od wielu kadencji Prezes Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego, Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie, Wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bełchatowie, druh z 50 letnim stażem pełniący funkcję sekretarza Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach, sędzia, zawodnik w warcabach 64/100 polowych, współorganizator, inicjator sportu lokalnego.
- ś.p. Henryk Trębacz działacz sportowy, od wielu kadencji członek Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie, Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, druh z długoletnim stażem pełniący różne funkcję w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie.
- ś.p. Józef Diamet - piłkarz, działacz sportowy, wieloletni kapitan piłki nożnej LZS w Zelowie
- ś.p. Krzysztof Holak - piłkarz LZS Zelów
- ś.p. Zdzisław Bistuła - piłkarz LZS Zelów
- ś.p. Andrzej Kawalec - bramkarz, piłkarz LZS Zelów
- ś.p. Marek Śniady - działacz sportowy

Podczas podsumowań osiągnięć, sprawozdania finansowego, merytorycznego wręczono ustępującemu zarządowi podziękowanie przyznane jeszcze za życia zmarłego Prezesa świętej pamięci Szczepana Krajdy.

Skład ustępującego zarządu: Wiceprezes - Wacław Chęciński, sekretarz - Jacek Krajda, skarbnik - Władysław Błoch, członkowie: Andrzej Gudzio, Jan Kamola, Jan Konieczny, nieobecni: ś.p. Henryk Trębacz, Paweł Kwasek.

Skład nowego zarządu MG LKS Zelów na lata 2021-2025

Prezes - Andrzej Gudzio
(lekkoatletyka, piłka siatkowa, koszykowa, nożna)

Wiceprezes - Mariusz Kryza
(lekkoatletyka, piłka siatkowa)

Sekretarz - Władysław Błoch
(lekkoatletyka)

Członek - Witold Gapik
(tenis stołowy)

Członek - Jan Kamola
(piłka nożna)

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący - Marek Martyniak

Sekretarz - Aleksandra Sima

Członek - Tadeusz Ciura

Rzecznik - Jacek Krajda
(szachy, warcaby, administrator stron internetowych, oraz portalu społecznościowego, współpraca z Oddziałem Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Zelowie, oraz Stowarzyszeniem Pomocy Osób Niepełnosprawnych w Zelowie)

Podczas pierwszego posiedzenia nowego zarządu klubu 25 maja br, na funkcję Rzecznika MG LKS Zelów powołano Jacka Krajdę - wieloletniego działacza Ludowych Zespołów Sportowych. Przez wiele lat sekretarz MG LKS w Zelowie, sędzia dyscypliny warcabowej, szachowej, administrator stron internetowych, łącznik-współpraca pomiędzy klubem sportowym a Oddziałem Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie.

W swojej pracy oficjalnie wspierać go będzie Magdalena Zawodzińska, odpowiedzialna za pomoc w zorganizowaniu zawodów, nawiązywanie kontaktów w dyscyplinie szachowej, warcabowej, oraz nawiązywanie współpracy z Stowarzyszeniem Pomocy Osób Niepełnosprawnych w Zelowie.

<<< Zapraszamy na obszerniejszą relacje zdjęciową >>>