(Zwycięska drużyna warcabistek MG LKS Zelów: Sylwia Trębacz, Karolina Lis, Magdalena Malenta, Magdalena Zawodzińska)

     5 listopada w Szkole Podstawowej w Wadlewie odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego Zrzeszenia LZS w warcabach 100-polowych.  Gmina Zelów w licznym składzie była reprezentowana przez młodzież z ZSP Zelów oraz MG LKS w Zelowie. Po uroczystym otwarciu oraz omówieniu zasad gry w warcabach 100-polowych rozpoczęto tegoroczne zmagania. W wyniku 7 rundowej walki w klasyfikacji końcowej kolejność miejsc przedstawiała się następująco: kategoria Open dziewcząt zwycięzcą została Sylwia Trębacz z dorobkiem 6,5 punktu, VII - Magdalenta Malenta (4,5 pkt), XIV - Woźniak Agata (3,5 pkt), XV - Lis Karolina (3,5 pkt), XVI - Zawodzińska Magdalena (3,5 pkt), XXIII - Smolna Paulina (2,5 pkt), XXV - Woźniak Anna (2,0 pkt). W kategorii Open mężczyzn kolejność miejsc przedstawia się następująco: II - Brzozowski Józef (5,5 pkt), IX - Krajda Szczepan (4,0 pkt), XII - Wrzesiak Dawid (4,0 pkt), XIII - Martyniak Wiktor (4,0 pkt), XIV - Woźniak Kamil (4,0 pkt), XVII - Rybak Bartosz (3,5 pkt), XIX - Knul Dawid (3,0 pkt), XX - Kędziak Dominik (3,0 pkt), XXIV - Wojtaś Bartłomiej (2,5 pkt). Łączna ilość uczestników w tegorocznych mistrzostwach powiatu bełchatowskiego: 27 warcabistek, 30 warcabistów. W kategorii wiekowej 2000 i starsze na bardzo wysokim poziomie spisały się warcabistki ze Zelowa, zwyciężczynią bezkonkurencyjnie została Sylwia Trębacz, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Malenta. W kategorii wiekowej 2000 i starsi na II miejsce zdobył Józef Brzozowski.

    Miłą niespodziankę sprawiła drużyna sekcji warcabistek ze Zelowa. Po niezwykle zaciętej walce żadna z drużyn nie mogła być pewna zwycięstwa. Nasza kobieca drużyna przez ponad 4 rundy wysunęła się na prowadzenie pokonując wielokrotne zwyciężczynie z Drużbic. Los naszych warcabistek niemal do ostatniej rundy był nieznany. Po przed ostatniej rundzie dziewczęta straciły przewagę punktową tracąc 1,5 pkt. Mimo nieudanej przed ostatniej kolejki dziewczęta nie odpuściły, nie poddały się  wierząc w to że historyczny sukces jest na wyciągnięciu ręki. W ostatniej rundzie nasz kobiecy zespół spisał się rewelacyjnie wyprzedzając LZS Drużbice. Efektem tego było długo wyczekiwane zwycięstwo w dyscyplinie warcabów 100-polowych kobiet.

 Efektem tego był zdobyte wyniki w ostatniej rundzie w którym to drużynie Zelowa zapewniło zwycięstwo w końcowej klasyfikacji gmin. Mistrzynie powiatu bełchatowskiego w drużynowych mistrzostwach w warcabach 100-polowych wystąpiły w składzie: Sylwia Trębacz, Magdalena Malenta, Karolina Lis, Magdalena Zawodzińska. Podobną sytuacje miała również sekcja warcabistów. Niestety w ostatnich rundach przewaga była dość znaczna i już wcześniej wiadomo było iż zwycięzcy w drużynowych mistrzostwach w warcabach 100-polowych z zeszłego roku zajmą drugie miejsce. Wicemistrzowie w drużynowych mistrzostwach gmin w warcabach 100-polowych wystąpiły w składzie: Brzozowski Józef, Szczepan Krajda, Kamil Woźniak, Dawid Wrzesiak.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe zawody sportowe

Partnerzy:

ANKIETA. Zapraszamy do ocenienia nasz strony internetowej


WYSZUKIWARKA