26-28 sierpnia br. w Tarnowie Podgórnym odbyły się XIX Ogólnopolskie Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Podczas tegorocznych igrzysk odbyła się uroczystość podsumowująca minione 70-lat istnienia naszego zrzeszenia. Igrzyska to 19 konkurencji drużynowych i indywidualnych w części sportowej oraz sportowo-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych. Reprezentowaliśmy województwo łódzkie w poszczególnych dyscyplinach sportowych piłki nożnej kobiet i mężczyzn, czwórbój kobiet, piłki koszykowej mężczyzn oraz bloku integracyjnym. 

     Dużym sukcesem odniesionym podczas tegorocznych igrzysk była drużyna piłki koszykowej mężczyzn. Zelowska drużyna Ku Chwale Basketball zdobyła Mistrzostwo Polski LZS w piłce koszykowej. Rozgrywki, w których udział wzięli w Tarnowie Podgórnym reprezentanci 11 województw, były na bardzo wysokim poziomie, a część zawodników miała do czynienia z profesjonalną koszykówką. „Zacięty bój” stoczyła nasza drużyna najpierw z przedstawicielami woj. zachodniopomorskiego (wygrana 1 punktem) i lubelskiego (2 punktami), a w finale z gospodarzami - reprezentantami woj. wielkopolskiego. Po zacię- tym pojedynku drużyna Ku Chwale Basketball odniosła zwycięstwo 12-8 stając się w ten sposób najlepszą drużyną LZS w koszykówce 3x3 w kraju. Skład mistrzowskiej drużyny: Sergiusz Michalak, Rafał Niewiadomski, Tomasz Pietruszewski, Marcin Skowroński. 


    W dyscyplinach przeznaczonych dla bloku integracyjnego województwo łódzkie łącznie zdobyło aż 22 medale (5 złotych, 9 srebrnych, 8 brązowych). W rzucie piłką do kosza kobiet na 6 miejscu została sklasyfikowana Justyna Beton, rzut piłką do kosza mężczyzn 4 miejsce Kamil Nowak, rzut ringo - 4 miejsce Justyna Beton, 5 miejsce Kamil Nowak, tor przeszkód - 4 miejsce Kamil Nowak, w biegu na 60 metrów mężczyzn 9 miejsce dla Kamila Nowaka. Bardzo dobrze spisali się tenisistki i tenisiści z blogu integracyjnego SPON Zelów zdobywając kilka medali. Tenis stołowy kobiet gra pojedyncza - 2 miejsce dla Justyny Beton, gra pojedyncza mężczyzn - 2 miejsce dla Michała Kluki. W grze podwójnej kobiet Justyna Beton i Dorota Adamczyk zostali sklasyfikowani na 3 miejscu, w grze podwójnej mężczyzn Kamil Nowak i Michał Kluka - 2 miejsce. W meczu o trzecie miejsce w grze mieszanej Justyna Beton i Michał Kluka - 3 miejsce.

     W klasyfikacji punktowej województw na 16 sklasyfikowanych województw województwo łódzkie zajęło 8 miejsce XIX Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie organizatora mistrzostw www.igrzyskalzs2016.pl .

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbliższe zawody sportowe

Partnerzy:

ANKIETA. Zapraszamy do ocenienia nasz strony internetowej


WYSZUKIWARKA