Oceń naszą stronę

ANKIETA. Zapraszamy do ocenienia naszej strony internetowej

Znajdziesz Nas

aktualności - slajdy

Mistrzostwa Zelowa w Warcabach
I Memoriał ś.p. Szczepana Krajdy
Andrzej Gudzio Prezesem MG LKS w Zelowie
Wybrano nowy Zarząd MG LKS Zelów na lata 2021-2025
ś.p. SZCZEPAN KRAJDA
OTWARTE MISTRZOSTWA ZELOWA W SZACHACH
Tradycyjnie wiosną jesteśmy organizatorami cieszącą się dużą popularnością turnieju szachowego w którym udział biorą najlepsi szachiści, szachistki z całej Polski jak i zagranicy.
KALENDARZ ZAWODÓW
HALOWE IGRZYSKA ZRZESZENIA LZS
Miasta i Gminy Zelów - 25 listopad br ZSP Zelów, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi - 2 grudnia br. w Łobudzicach.
PLEBISCYTY SPORTOWE
Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.

  Drodzy uczestnicy Mistrzostw. Jest mi niezmiernie miło podziękować za udział w tegorocznej edycji II Mistrzostw Zelowa w Warcabach im. Szczepana Krajdy. Tegoroczne finały zostały zorganizowane 9 października dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach. W Mistrzostwach udział wzięło 72 uczestników (27 warcabistek, 45 warcabistów) reprezentujących kluby: LZS Drużbice, Szkoła Podstawowa w Łękawie gm. Bełchatów, Szkoła Podstawowa w Janowie gm. Bełchatów, Szkoła Podstawowa w Łobudzicach gm. Zelów, Szkoła Podstawowa nr 2 i 4 w Zelowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie, LKS „CZARNA DAMKA” Lututów, GUKS Gorzkowice jak i również gospodarze tegorocznych Mistrzostw MG LKS Zelów, oraz OSP Łobudzice. Mistrzostwa zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

  W wyniku rywalizacji w punktacji drużynowej kobiet (punktują 3 najlepsze wyniki wg. Poszczególnej reprezentacji) I miejsce zajęła reprezentacja gminy Bełchatów zdobywając 15,5 punktu w składzie: Mroczkowska Karolina 5,5 pkt (18 m-ce), Małachowska Julia 5,0 pkt (24 m-ce), Golik Maja 5,0 pkt (25 m-ce). II miejsce reprezentacja gminy Drużbice – 15,0 pkt w składzie Michaś Małgorzata 5,5 pkt (20 m-ce), Barańska Oliwia 5,0 pkt (28 m-ce), Zawieja Jagoda 4,5 pkt (37 m-ce), III miejsce reprezentacja MG LKS Zelów – 14,0 pkt  w składzie: Trębacz Sylwia 5,5 pkt (17 m-ce), Sobczyk Katarzyna 4,5 pkt (42 m-ce), Zawodzińska Magdalena 4,0 pkt (48 m-ce), IV miejsce dla reprezentacji LKS CZARNA DAMKA Lututów – 11,0 pkt w składzie Świerczyńska Karolina 4,5 pkt (34 m-ce), Halamus Elżbieta 4,0 pkt (47 m-ce), Kotyś Iwona 2,5 pkt (65 m-ce), V miejsce dla reprezentacji OSP Łobudzice – 7,5 pkt w składzie: Zawodzińska Justyna 3,5 pkt (58 m-ce), Sicińska Natalia 3,0 pkt (62 m-ce).

  W kategorii drużynowej mężczyzn zwyciężyła reprezentacja LKS CZARNA DAMKA Lututów zdobywając 23 punkty. Zwycięzca wystąpił w składzie: Oderkiewicz Przemysław 8,5 pkt (1 m-ce), Perdek Edward 8,0 pkt (2 m-ce), Ślęzak Zygmunt 6,5 pkt (5 m-ce). II miejsce dla reprezentacji MG LKS Zelów – 19 punktów w składzie: Sowała Andrzej 7,0 pkt (3 m-ce), Brzozowski Józef 6,5 pkt (4 m-ce), Sowała Bartosz 5,5 pkt (15 m-ce). III miejsce zajęła reprezentacja klubu GUKS Gorzkowice zdobywając 18,0 punktów w składzie: Zięba Krzysztof 6,0 pkt (9 m-ce), Zięba Piotr 6,0 pkt (9 m-ce), Zywert Grzegorz 6,0 pkt (11 m-ce). Po za podium z niewielką stratą na IV miejscu została sklasyfikowana reprezentacja gospodarza OSP Łobudzice zdobywając 17,0 punktów w składzie: Rybak Bartosz 6,0 pkt (14 m-ce), Ciura Tadeusz 5,5 pkt (16 m-ce), Pająk Kacper 5,5 pkt (21 m-ce). V miejsce dla reprezentacji gminy Bełchatów - 13 punktów, w składzie Urbaniak Maciej 5,0 pkt (29 m-ce), Blada Adrian 4,5 pkt (36 m-ce), Małachowski Marcel 3,5 pkt (52 m-ce). VI miejsce dla reprezentacji gminy Drużbice – 8,5 pkt w składzie: Zawieja Bartłomiej 4,5 pkt (38 m-ce), Michaś Aleksander 4,0 pkt (49 m-ce).

W klasyfikacji OPEN po 9 rundzie:
1 – Oderkiewicz Przemysław (LKS CZARNA DAMKA Lututów),
II – Perdek Edward (LKS CZARNA DAMKA Lututów,
III – Sowała Andrzej (MG LKS Zelów).
Po za podium na IV miejscu Brzozowski Józef (MG LKS Zelów)

W klasyfikacji OPEN kobiet po 9 rundzie zwyciężyłaSylwia Trębacz (MG LKS Zelów), II – Mroczkowska Karolina (SP Łękawa, gm. Bełchatów), III – Michaś Małgorzata (gm. Drużbice).

W kategorii wiekowej dziewcząt do 15 lat: I – Mroczkowska Karolina (gm. Bełchatów), II – Barańska Oliwia (gm Bełchatów), III – Tarnowska Oliwia (gm. Bełchatów). Najlepszą warcabistką z miasta i gminy Zelów w tej że kategorii wiekowej została Zawodzińska Justyna – 9 miejsce, oraz Sicińska Natalia – 12 miejsce (Szkoła Podstawowa w Łobudzicach, OSP Łobudzice).

W kategorii wiekowej chłopców do 15 lat: I – Papierkowski Robert (LKS CZARNA DAMKA Lututów), II – Michaś Jakub (gm. Drużbice), III – Franc Filip (MG LKS Zelów). Warto również wyróżnić reprezentantów ze Zelowa, tuż za podium na IV miejscu został sklasyfikowany Brzozowski Jakub (Szkoła Podstawowa w Łobudzicach, OSP Łobudzice), V – Sowała Stanisław (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie, MG LKS Zelów), VIII – Adamczyk Karol (MG LKS Zelów), XI – Popławski Bartosz (Szkoła Podstawowa w Łobudzicach, OSP Łobudzice), XII – Kowalczyk Szymon (MG LKS Zelów), XIII – Duraj Mateusz (MG LKS Zelów), XIV – Tosik Franciszek (MG LKS Zelów), XIX – Adamczyk Filip (MG LKS Zelów), XX – Lisiecki Filip (MG LKS Zelów), XXI – Kłych Jakub (MG LKS Zelów), XXII – Bartecki Paweł (OSP Łobudzice).

W kategorii wiekowej kobiet do 20 lat: I miejsce dla Małachowskiej Julii, II – Golik Maja – oby dwie uczestniczki z Szkoły Podstawowej w Łękawie gm. Bełchatów.

W kategorii wiekowej mężczyzn do 20 lat zdominowała reprezentacja z miasta i gminy Zelów. I miejsce dla Pająka Kacpra (OSP Łobudzice), II – Soboń Jakub (OSP Łobudzice), III – Makowski Kacper (OSP Łobudzice), IV -  Mościński Eryk (MG LKS Zelów).

W kategorii wiekowej kobiet do 30 lat zwyciężyła Magdalena Zawodzińska (MG LKS Zelów), druhna z OSP Łobudzice.

W kategorii wiekowej do 30 lat: I – Zięba Piotr (GUKS Gorzkowice), II – Zywert Grzegorz (GUKS Gorzkowice), III – Rybak Bartosz (OSP Łobudzice), IV – Kożuchowski Krystian (MG LKS Zelów).

W kategorii wiekowej kobiet powyżej 30 lat zwyciężyła Sylwia Trębacz (MG LKS Zelów), II – Michaś Małgorzata (gm. Drużbice), III – Świerczyńska Karolina (LKS CZARNA DAMKA Lututów), tuż za podium IV miejsce dla Katarzyny Sobczyk (MG LKS Zelów).

W kategorii wiekowej mężczyzn do 50 lat  zwyciężył Oderkiewicz Przemysław (LKS CZARNA DAMKA Lututów), II – Zięba Krzysztof (GUKS Gorzkowice), III – Sowała Bartosz (MG LKS Zelów), V – Sobczyk Rafał (MG LKS Zelów).

W kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 50 lat I miejsce Perdek Edward (LKS CZARNA DAMKA Lututów), II – Sowała Andrzej (MG LKS Zelów), III – Brzozowski Józef (MG LKS Zelów). Na dalszych miejscach zostali sklasyfikowani: VIII – Ciura Tadeusz (OSP Łobudzice), IX – Saktura Jacek (MG LKS Zelów), X – Kot Kazimierz (MG LKS Zelów).

  W imieniu rodziny Państwa Krajdów, organizatorów szczególne podziękowania pragniemy złożyć Pani Staroście Powiatu Bełchatowskiego Dorocie Pędziwiatr, jak i również Panu Burmistrzowi Zelowa Tomaszowi Jachymkowi za objęcie Honorowym Patronatem Mistrzostw. Zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc wielu osób, instytucji, którzy przychylnie poparli nasz pomysł i pomogły w różnej formie zorganizowanie turnieju. W szczególności pragniemy podziękować Panu Posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Lorkowi za pomoc organizacyjną i za ufundowanie posiłku regeneracyjnego dla uczestników. Dziękujemy firmie „OSCAR” z Wielunia Robertowi i Andrzejowi Gąsior za duży wkład organizacyjny i za pomoc w zaopatrzeniu w medale, statuetki i puchary. Dziękujemy Prezesowi Fundacji Rozwoju Gminy Zelów Markowi Góreckiemu, jak i również Przewodniczącemu Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomirowi Malinowskiego, Przewodniczącemu Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS w Łodzi Markowi Mazurowi, Radnemu Rady Powiatu w Bełchatowie Tadeuszowi Dobrzańskiemu, firmie „TROJANKA” w Zelowie, Andrzejowi Kazimierczakowi, Tadeuszowi Rozparze, Sławomirowi Komidzierskiego, Mariuszowi Kaczmarkowi, Robertowi Juszczykowi, Marcinowi Rzepeckiemu, Aleksandrowi Frączkowskiemu za to że iż pomogliście nam w różny możliwy sposób zorganizowanie tegorocznej edycji. Miłym akcentem podczas przerw między rundami uatrakcyjniła nam przebieg zawodów wokalistka Martyna Kruk – wykonała w profesjonalny sposób występ artystyczny – życzymy Martyno powodzenia w dalszych wokalnych sukcesach.

 Dziękujemy gospodarzom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach na czele z Prezesem Dariuszem Frątczakiem za pomoc organizacyjną, pomoc w ustawieniu stolików, udostępnieniu obiektu, wraz z obsługą przed, w trakcie jak i również po zawodach. Na straż zawsze możemy liczyć każdego dnia o każdej porze.

  Inicjatorem tego niezwykle ważnego lokalnego wydarzenia bez których te Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć są: Magdalena Zawodzińska, Jacek Krajda… to oni czuwali od podstaw nad zorganizowaniem jak i również przebiegiem Mistrzostw.

  Zorganizowanie Mistrzostw miały na celu uczczenie 65-lecia Nadania Praw Miejskich dla Zelowa, upamiętnienie świętej pamięci Szczepana Krajdy za duży wkład w rozwój sportu lokalnego na szczeblach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, oraz centralnych. Za aktywne uczestniczenie w życiu strażackim z 46 letnim stażem pełniąc funkcję Prezesowskie w strukturach gminnych jak i również powiatowych OSP. Dziękujemy również za pamięć, za kwiaty, oraz zapalone znicze na cmentarzu w dniu zawodów.

  Dziękujemy lokalnym mediom, TVP 3 Łódź, ebe24.net, ddbelchatow.pl, ddzelow.pl, belchatow.naszemiasto.pl, dzienniklodzki.pl za relacje zdjęciową, artykuły w mediach społecznościowych jak i również portalach informacyjnych.

  Do zobaczenia już za rok! Na III MISTRZOSTWACH ZELOWA W WARCABACH im. Szczepana Krajdy.

 

RELACJA ZDJĘCIOWA, WRAZ Z RELACJĄ FILMOWĄ DOSTĘPNE NA STRONIE INTERNETOWEJ MISTRZOSTW WWW.WARCABY.LKSZELOW.PL 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Najbliższe zawody sportowe

01 Cze 2024
Dzień Dziecka
Wrzesień 2023
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1